1
2
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
  • Odsłon : 77848

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 września 2014 roku

 

1. Dziś przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i rozpoczyna się Tydzień Wychowania, o którym była mowa w liście biskupów, odczytanym w ubiegłą niedzielę.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace przy naszym diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

3. W sobotę, 20 września młodzież z naszej diecezji będzie miała swoje spotkanie w Skrzatuszu. Z naszej parafii pojedzie cały autobus z ks. Sebastianem i panią katechetką Bogumiłą. Wyjazd w sobotę o godz. 10:00 sprzed kościoła.

4. W niedzielę w Skrzatuszu zgromadzą się dorośli na uroczystości odpustowej Matki Bożej Bolesnej, która rozpocznie się o godz. 10:00. Naszą parafię reprezentować będzie delegacja z Załęża z wieńcem dożynkowym. Ze względu na bardzo małą ilość zgłoszeń, nie będzie wyjazdu busem. Chętni mogą więc pojechać swoimi samochodami. Prosimy ich o zapisanie się w Skrzatuszu na listę pielgrzymów.

5. Od przyszłej niedzieli Msze Święte będą już według normalnego porządku: w Koczale o godz. 8:00 i 11:30, w Bielsku i Starznie o godz. 10:00, a w Załężu i Łękini o godz. 13:00. W tym tygodniu dodatkowe Msze Święte będą w czwartek i sobotę o godz. 9:00.

6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00.

7. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Matkę Bożą Bolesną, we wtorek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, a w sobotę – świętych męczenników Andrzeja Kim, kapłana, Pawła i Towarzyszy. W czwartek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Robert Łukasz Abramczyk – kawaler, zamieszały w Warszawie,
i Ewa Lucyna Bartkiewicz – panna, zamieszkała w Ostrówku.

9. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” dla dzieci oraz kalendarz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na rok 2015.

10. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła rodziny z domków jednorodzinnych przy ul. z ul. Leśnej: Płaczek Ireny, Zielińskiej Alicji, Flejszar Lucyny, Rejnert Leokadii, Lemańskiej Joanny, Lemańskiej Danuty i Szydłowskiej Moniki.

11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski