d
j

• Odsłon : 130892

5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lutego 2016 roku

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Już w starożytności na znak pokuty posypywano głowy popiołem. Dla chrześcijan obrzęd ten stanowi początek drogi wielkopostnej pokuty i nawrócenia. Zgromadźmy się jak najliczniej w środę na Mszy św. w Koczale o godz. 17:00, a w Bielsku i Starznie o 16:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy również nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa będzie w piątek o godz. 16:30, a Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o 16:00.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. Tradycyjnie od Środy Popielcowej można będzie zaopatrzyć się w skarbonki wielkopostne.

5. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę i nabożeństwo dla chorych, a od godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Caritas diecezji zaprasza członków parafialnych zespołów na rekolekcje do Ostrowca koło Wałcza w dniach 19-21 lutego i 4-6 marca.

7. Wszystkich chętnych, którzy, podobnie jak w zeszłym roku, chcieliby odegrać jakąś postać z męki Pana Jezusa, zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Niedzieli Palmowej. Zgłoszenia przyjmuje pani Sylwia Wysocka.

8. Do nabycia „Gość Niedzielny” .

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Zielonej, blok nr 4, klatka nr 1.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

ksiądz proboszcz Józef Oleski