d
g
j

• Odsłon : 183879

II Niedziela Adwentu – 04.12.2016 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych:
      Papieska intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
      Papieska intencja misyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.
      Intencja parafialna: o doświadczenie bliskości Boga w czasie Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy na Roraty do kościoła parafialnego: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek i czwartek o 6.30. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Będziemy losować figurki Maryi, Józefa i Anioła oraz niespodzianki.

3. W poniedziałek po mszy spotkanie kręgu biblijnego.

4. We wtorek wspominamy św. Mikołaja – patrona kościoła filialnego w Starznie.

5. W środę wspominamy św. Ambrożego.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym poświecenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.

7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie grupy oazowej.

8. Caritas naszej parafii organizuję doroczną akcję pt. Pusta choinka. W tym roku pomagamy starszym osobom żyjącym samotnie. Osoby chętne prosimy o wzięcie kartki-paczki i wpisanie się na listę pod określonym numerem.

9. Po mszy możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nowe nagłośnienie kościoła parafialnego.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie naszych świątyń. W najbliższym tygodniu o posprzątanie kościoła parafialnego prosimy rodziny z ul. Sportowej.

12. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na recital organowy w wykonaniu p. Zbigniewa Gacha.

13. Dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień będzie zbiórka na Chleb św. Antoniego.

14. Polecamy Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i naszych Świętych Patronów.

16. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Roman Szczekarewicz, Małgorzata Barszcz i Witold Żmuda -Trzebiatowski - msza św. pogrzebowa w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek ….