2
3
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
  • Odsłon : 142330

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

6. NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2016 roku


1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 11:30. Natomiast w tygodniu zapraszamy do modlitwy przed Mszą, czyli o godz. 17:30. Dzieci za obecność otrzymają wyklejanki. Także dzisiaj przypadają dni modlitwy o urodzaje. Jest to także wspomnienie św. Józefa, patrona pracujących i bezrobotnych.

2. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11:30 w intencji Ojczyzny wraz z pocztami sztandarowymi. O godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert pieśni wojskowej i patriotycznej, a po nim występ Kuby Michalskiego, który wykona piękne ballady. 3 maja nie będzie Mszy w Załężu i Łękini.

3. W środę, 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona straży pożarnych. W kościele w Bielsku o godz. 17:00 odbędzie się Msza św. za zmarłych i żyjących strażaków z udziałem straży pożarnych i pocztów sztandarowych z całego powiatu człuchowskiego. Oprawę liturgiczną zapewni po raz pierwszy reaktywowana orkiestra strażacka i chór. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, a w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Środowiska pro-life organizują z poparciem biskupa Edwarda Dajczaka akcję mającą na celu wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Przy wyjściu z kościoła można podpisać się pod projektem ustawy.

7. W sobotę, 7 maja zapraszamy do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza. Więcej informacji u Księży.

8. Do nabycia są cegiełki w postaci kalendarzy. Dochód z nich przeznaczony jest na ewangelizację wakacyjną podczas Przystani z Jezusem w Kołobrzegu.

9. Do nabycia są „Gość Niedzielny” i „Promyczek dobra” dla dzieci.

10. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy  o sprzątnięcie kościoła rodziny z domków jednorodzinnych: Buliszak Ireny, Fronczak Wiesławy, Moga Danuty, Szydłowskiej Moniki, Płaczek Iwony i Pięta Reginy.

11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski