01
1
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
  • Odsłon : 101144

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

4. NIEDZIELA WIELKANOCY  26 kwietnia 2015 roku


1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszych modlitwach nie zapominajmy o kapłanach i osobach konsekrowanych.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Konstytucji 3 Maja. Wywieśmy flagi narodowe. Msza za Ojczyznę w Koczale o godz. 11:30. Zapraszamy poczty sztandarowe i wiernych do jak najliczniejszego udziału. O godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się konkurs wokalny Polskiej Piosenki Wojskowej i Patriotycznej.

3. W liturgii tego tygodnia: w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, w piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, a w sobotę – przeniesiona z 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

5. Na najbliższy piątek biskup diecezjalny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe do Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału. Dzieci otrzymają wyklejankę maryjną. Nabożeństwa majowe w Koczale o godz. 17:30, a w Bielsku o godz. 17:00. W innych miejscowościach zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej przy przystrojonych krzyżach i kapliczkach.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mirosław Błanek – kawaler, zamieszkały w Bielicy, i Klaudia Jolanta Czaplicka – panna, zamieszkała w Łękini.

8. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Szkolnej: Bajowskiej Renaty, Dorawa Anny, Dorawa Ludwiki, Lewickiej Hildegardy, Żabińskiej Ewy i Kopczak Katarzyny.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski