1
3
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
  • Odsłon : 97468

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  22 marca 2015 roku

 

1. Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli, nabiera on charakteru pasyjnego. W tych dniach jeszcze bardziej skupimy naszą uwagę na rozważaniu Męki Pańskiej. Przypomną nam o tym zasłonięte krzyże. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj w Koczale o godz. 16:00, a Droga Krzyżowa w piątek w Koczale o godz. 17:30, natomiast w Bielsku o godz. 17:00.

2. W kaplicy św. Maksymiliana Kolbego, jak co roku, można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

3. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia „paschaliki”, czyli świece z wizerunkiem Chrystusa zmartwychwstałego, które zapalamy na wielkanocnym stole. Niech staną się one również znakiem naszej solidarności z potrzebującymi. O rozprowadzenie świec prosimy członków parafialnej Caritas.

4. Dnia 25 marca w środę, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Już dzisiaj można zabrać ze sobą deklarację duchowej adopcji poczętego życia i w środę przed Mszą Świętą, wypełnioną złożyć do koszyczka przy ołtarzu Matki Bożej.

5. W piątek 27 marca odbędzie się pielgrzymka maturzystów z naszej Diecezji na Jasną Górę, pod przewodnictwem bpa Ordynariusza.

6. W sobotę 21 marca zapraszamy wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na swoje spotkania: Grupy ks. Sebastiana spotkają się tego dnia o godz. 16:00, grupa pani Bogusi, katechetki, swoje spotkanie rozpocznie o godz. 17:00. Rodziców osób Bierzmowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, tego samego dnia, ale po Mszy Świętej ok. godz. 18:30. W tym roku 18 kwietnia, w sobotę o godz. 11:00, młodzieży z naszej parafii, Sakramentu Bierzmowania udzieli bp Edward Dajczak.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Natomiast uroczyste poświęcenie palm i procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy rozpocznie się przed kościołem w Koczale o godz. 11.30. W tym roku w przeżyciu Męki Pańskiej na Mszach Świętych w Koczale o godz. 8:00 i 11:30, dzięki współpracy z Panią Sylwią Wysocką, pomogą nam aktorzy w strojach, którzy rok temu w Wielki Piątek pomogli nam w przeżywaniu Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to duchowe dzieło.

8. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci oraz listy do Rodziny Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Miasteckiej: Pawłowskiej Agnieszki, Sawczyc Janiny, Kułynycz Wasyla, Kułynycz Anety, Myszk Zofii, Bulczak Małgorzaty, Bulczak Krystyny i Romańczyk Bolesławy.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.


ksiądz proboszcz Józef Oleski