d
j

• Odsłon : 104020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  24 maja 2015 roku

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień maja, miesiąca poświęconego Matce Najświętszej. Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy południowej, a w tygodniu o godz. 17:30.

2. Jutro świętem NMP Matki Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. To święto podkreśla rolę Maryi we wspólnocie Kościoła. Msza w Koczale będzie o godz. 18:00, a w Bielsku o 17:00.

3. Poza tym w liturgii tego tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. W wtorek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, prosząc dla żyjących o zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych o wieczne zbawienie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.

6. W tygodniu Msze w Bielsku w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17:00.

7. W Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy:

• przy ul. Południowej, przy posesji Państwa Strzeleckich,
  • przy ul. Krótkiej, przy posesji Państwa Bogusz,
  • przy ul. Człuchowskiej, przy posesji Państwa Szulc,
  • przy ul. Człuchowskiej, przy posesji Państwa Włosińskich.

8. Biskup Edward Dajczak 10 maja br. powołał do istnienia w Słupsku Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła pozostałe rodziny z ul Szkolnej.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

ksiądz proboszcz Józef Oleski