d
j

• Odsłon : 144985

9. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 maja 2016 roku

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek, w jej ostatni dzień przyniesiemy do poświęcenia wianki zrobione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Msza św. w Bielsku i Starznie o godz. 17:00, a w Koczale o godz. 18:00.

2. We wtorek kończymy nabożeństwa majowe, a w środę po Mszy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.

3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia można zyskać odpust zupełny i spożywać potrawy mięsne. Jest to także pierwszy piątek miesiąca.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP, w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika, a w sobotę - Niepokalanego Serca NMP.

5. W środę przypada 25. rocznica pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Koszalinie i poświęcenia Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. 1 czerwca to także Dzień Dziecka.

6. W sobotę odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów do sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o godz. 12:00.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Piotr Dorawa – kawaler, zamieszkały w Chlebowie, i Wioleta Michalska – panna, zamieszkała w Koczale.

8. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Południowej: Raczyńskiej Pauliny, Babińskiej Jadwigi, Strzeleckiej Gertrudy, Gilewicz Małgorzaty, Gilewicz Urszuli i Kapiszka Wandy.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

ksiądz proboszcz Józef Oleski