1
a
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
  • Odsłon : 84100

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014 roku

 

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej południowej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Świętych Męczenników Wietnamskich.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu. To czas pamiątki oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na świat i powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię przy końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem tego okresu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć do Betlejem, uczestnicząc w Mszach roratnich, które w Koczale będą o godz. 17.00. W Bielsku na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 17:00. Wszystkie dzieci na czas rorat, przygotują lampiony oraz serduszko z dobrym uczynkiem, które każdego dnia będzie losowane, aby w naszym domu zagościła figurka Matki Bożej. Dzieci za uczestnictwo w roratach, każdego dnia będą otrzymywały wyklejanki. Starsi natomiast mogą z choinki adwentowej wziąć serduszko i przygotować paczkę dla dziecka z ubogiej rodziny.

4. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii po Mszach Świętych lub na plebanii. Będą także, jak co roku, do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

5. W tym tygodniu z ofiar, które pozostały od sprzątających kościół w Koczale, zostało zakupionych sześć kołnierzyków w kolorze złotym dla ministrantów, a z ofiar, które pozostały z pierwszej Komunii św., zostały zakupione dwie alby dla lektorów.

6. W poniedziałek zapraszamy członków Caritas z naszej Parafii na zebranie, które odbędzie się w Koczale po Mszy Świętej o godz. 17:30.

7. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie Dzieci z Oazy Dzieci Bożych na swoje spotkanie.

8. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła pozostałe rodziny z ul. Przemysłowej.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski