1
2
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
  • Odsłon : 121229

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015 roku


1. Dziś, wraz z Adwentem, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będziemy go przeżywali  jako Rok Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski. Adwent jest przygotowaniem na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów i na obchodzenie pamiątki Jego narodzenia przed dwoma tysiącami lat. Zapraszamy wszystkich na Msze roratnie w Koczale w dni powszednie o godz. 17:00. Dzieci przychodzą z lampionami i składają serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami, które spełniły. Wśród nich będzie losowana figurka Matki Bożej. W Bielsku roraty będą w poniedziałek i piątek o godz. 16:00.

2. Już tradycyjnie ustawiona jest w naszym kościele „pusta choinka”, na której są serduszka z imionami pochodzących z ubogich rodzin dzieci w wieku poniżej szkoły podstawowej. Zachęcamy do wzięcia jednego z nich i zgłoszenie tego do nas.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja, a w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

6. W sobotę odbędzie się w naszym dekanacie spotkanie przed synodem diecezjalnym, w którym uczestniczyć będą dwaj przedstawiciele naszej Parafii.

7. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, którą przeprowadzą członkowie Akcji Katolickiej i Caritas.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Radomir Filip Rymon-Lipiński – kawaler, zamieszkały w Koczale,
  • i Ewelina Barbara Spiczak-Brzezińska – panna, zamieszkała w Wądole.

9. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które rozprowadzają członkowie Caritas parafialnej. W zakrystii i na plebanii można już także nabyć opłatki na stół wigilijny.

10. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Młodzieżowej, blok nr 7, klatka nr 2.

11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski