1
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
  • Odsłon : 74170

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lipca 2014 roku

 

1. Liturgia zaprasza nas dzisiaj do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, do czego posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek - wspomnienie św. Marty, w czwartek - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w piątek - św. Alfonsa Maria Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzili 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz symbol zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

3. W środę przypada setna rocznica urodzin śp. kard. nominata Ignacego Jeża, pierwszego biskupa naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

5. W sobotę 2 sierpnia zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce Trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

6. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu. W czasie wakacji Msze Święte w naszej Parafii są odprawiane: w niedziele - w Koczale o godz. 8:00 i 11:30, w Bielsku o 10:00, w Starznie o 13:00, a w Łękini Msza niedzielna w sobotę o 19:00. W dni powszednie Msze w Koczale o godz. 18:00.

7. W piątek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Apolinary January Kaciniel - kawaler, zamieszkały w Anglii, i Monika Joanna Kukiełka - panna, zamieszkała w Anglii.

9. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

10. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła rodziny z ul. Leśnej, blok nr 8, klatka nr 1.

11. Wszystkim wypoczywającym w naszej Parafii oraz obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski