1
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
  • Odsłon : 83886

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014 roku

 

 

1.Dziś w ostatnią Niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej południowej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Świętych Męczenników Wietnamskich.

3.W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu. To czas pamiątki oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na świat i powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię przy końcu czasów. Najpiękniejszym wzorem tego okresu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć do Betlejem, uczestnicząc w Mszach roratnich, które w Koczale będą o godz. 17.00. W Bielsku na Mszę św. roratnią zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 17:00. Wszystkie dzieci na czas rorat, przygotują lampiony oraz serduszko z dobrym uczynkiem, które każdego dnia będzie losowane, by w naszym domu zagościła figurka Matki Bożej. Dzieci za uczestnictwo w roratach, każdego dnia będą otrzymywali wyklejanki. Starsi natomiast mogą z choinki adwentowej wziąć serduszko z danym dzieckiem z biednej rodziny i przygotować paczkę.

4.W przyszłą Niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zachrystii po Mszach Świętych lub na plebanii. Będą także jak co roku do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

5.W tym tygodniu z ofiar, które pozostały od sprzątających kościół w Koczale, zostało zakupione: sześć sztuk kołnierzyków w kolorze złotym dla ministrantów, natomiast z ofiar, które pozostały z pierwszej Komunii św. zostały zakupione dwie alby dla lektorów.

6.W poniedziałek 24 listopada zapraszamy Członków Caritas z naszej Parafii, na zebranie, które odbędzie się w Koczale po Mszy Świętej o godz. 17:30.

7.W najbliższą sobotę na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie Dzieci z Oazy Dzieci Bożych na swoje spotkanie.

8.Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.

9.Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła pozostałe rodziny z ul. Przemysłowej.

10.Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski