1
b
c
d
e
g
i
j
k

Menu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
  • Odsłon : 81806

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


30. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 października 2014 roku

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego spotkania z Nim, znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem modlitwy.

2. Przeżywamy jeszcze miesiąc październik, a wraz z nim piękne nabożeństwa różańcowe do Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie. Nabożeństwo dla wszystkich do piątku w Koczale przed Mszą Świętą o godz. 16:30, a w niedzielę wraz z kazaniem o godz. 16:00.

3. Wychodząc z kościoła, można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy o ich wypisywanie starannym, najlepiej drukowanym pismem i składanie do czwartku w zakrystii lub na plebanii.

4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy we wtorek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W sobotę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym uroczystym dniu Kościół pielgrzymujący na ziemi kieruje wzrok ku niebu, ku ogromnej rzeszy kobiet i mężczyzn, którym Bóg dał udział w swojej świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które w Koczale będą o godz. 8:00 i 11:30, a w Bielsku i Starznie o godz. 10:00. Nie będzie Mszy w świetlicach w Łękini i Załężu. W Koczale po Mszy południowej wyruszymy w procesji na cmentarz parafialny, aby modlić się za zmarłych przy poszczególnych stacjach. Podobnie procesja będzie wyglądała w Starznie. Osobom, które o to poproszą po procesji, poświęcimy nowe nagrobki.

6. W przyszłą niedzielę, 2 listopada obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, aby modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy pod zwykłymi warunkami, a w pozostałe dni można zyskać odpust cząstkowy.

8. Nabożeństwa wspominkowe w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele po Mszy o godz. 11:30.

9. Po uzgodnieniu z nadzorem budowlanym z powiatu i przygotowaniu projektu, w tym miesiącu została rozebrana stara stodoła, która groziła zawaleniem się. Serdecznie dziękujemy za prace, które wykonywali panowie Zdzisław Skrzypiec i Ryszard Grugel oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Koczale. Postawione zostało także ogrodzenie i pozostawiono rezerwowy plac na pojazdy.

10. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci oraz kalendarz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na rok 2015.

11. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła pozostałe rodziny z ul. Południowej.

12. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

ksiądz proboszcz Józef Oleski