d
j

• Odsłon : 85872

3. NIEDZIELA ADWENTU 14 grudnia 2014 roku

1. „Radujcie się w Panu, jeszcze raz powtarzam radujcie się! Pan jest blisko”. „Gaudete”, czyli liturgiczna nazwa dzisiejszej niedzieli, wzięta została z tych właśnie słów św. Pawła z listu do Filipian. Aby przeżyć radość z narodzenia Jezusa Chrystusa,  przygotujmy nasze serca poprzez sakrament pokuty. Spowiedź przedświąteczna z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w sobotę: w Bielsku od 9:00 do 9:30 i od 17:30 do 18:00, a w Koczale od 10:00 do 10:45 i od 16:00 do 17:00.

2. Od dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Msze św. roratnie będą w Koczale o godz. 17:00. W Bielsku zapraszamy na roraty w piątek o godz. 16:00.

4. Ze względu na spowiedzi w dekanacie, będą dodatkowe Msze we wtorek, środę i sobotę o godz. 8:00. Są jeszcze wolne intencje.

5. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na wigilię dla samotnych do Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Zadbajmy o pomoc w dotarciu dla chętnych.

6. Paczki z serduszkiem dla dzieci z ubogich rodzin można do soboty składać na plebanii po Mszy wieczornej.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii lub na plebanii. Przy wyjściu z kościoła są również do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które rozprowadzają członkowie naszej parafialnej Caritas. Ofiara za dużą świece to 15 zł, a za małą – 5 zł.

8. Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” oraz płyty, które stanowią cegiełki na remont dachu w klasztorze sióstr karmelitanek w Bornem Sulinowie.

9. Bóg zapłać za dyżur w minionym tygodniu. Prosimy w tym tygodniu o sprzątniecie kościoła pozostałe rodziny z ul. Ogrodowej.

10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

ksiądz proboszcz Józef Oleski